Your past, present and future.

SMK Youth Basketball Schedule

SMK Youth Basketball Schedule

 

2017 TOURNAMENT SCHEDULES ARE NOW POSTED

2B DIVISION

2G DIVISION

4B DIVISION

4G DIVISION

 

2017 Regular Season Schedule

2017 Printable Schedule

2017 St. Mary of the Knobs Youth Basketball Schedule
** Corresponding team numbers are listed at the bottom of the page
 

SATURDAY, JANUARY 7
Time           Court 1                                             Court 2
8:00            P1     V       P8                                  K1     V       K8
9:00            P2     V       P7                                  K2     V       K7
10:00          P3     V       P6                                  K3     V       K6
11:00          P4     V       P5                                  K4     V       K5
12:00          4G1  V       4G4                                2G1   V       2G4
1:00            4G2  V       4G3                                2G2   V       2G3
2:00            4B1  V       4B10                               2B1   V       2B10
3:00            4B2  V       4B9                                 2B2   V       2B9
4:00            4B3   V       4B8                                2B3   V       2B8
5:00            4B4   V      4B7                                 2B4   V       2B7
6:00            4B5   V      4B6                                 2B5   V       2B6
 
SATURDAY, JANUARY 14
Time           Court 1                                             Court 2
8:00            P2     V       P5                                  K2     V       K5
9:00            P3     V       P7                                  K3     V       K7
10:00          P4     V       P8                                  K4     V       K8
11:00          P1     V       P6                                  K1     V       K6
12:00          4G2   V       4G4                               2G2   V       2G4
1:00            4G1   V       4G3                               2G1   V       2G3
2:00            4B5   V       4B9                                2B5   V       2B9
3:00            4B4  V       4B8                                 2B4  V       2B8
4:00            4B3   V       4B10                              2B3   V       2B10
5:00            4B2    V      4B7                                2B2   V       2B7
6:00            4B1    V      4B6                                2B1   V       2B6
 
SATURDAY, JANUARY 21
Time           Court 1                                             Court 2
8:00            P4     V       P6                                   K4     V       K6
9:00            P3     V       P2                                   K3     V       K2
10:00          P7     V       P1                                   K7     V       K1
11:00          P5     V       P8                                   K5     V       K8
12:00          4G1   V       4G2                                2G3   V       2G4
1:00            4G3   V       4G4                                2G2   V       2G1
2:00            4B3   V       4B1                                 2B3   V       2B1
3:00            4B2  V       4B8                                  2B2  V       2B8
4:00            4B6   V       4B10                               2B6   V       2B10
5:00            4B7    V      4B5                                 2B7   V       2B5
6:00            4B4    V      4B9                                 2B4   V       2B9
 
SATURDAY, JANUARY 28
Time           Court 1                                             Court 2
8:00            P7     V       P8                                  K7     V       K8
9:00            P3     V       P5                                  K3     V       K5
10:00          P6     V       P2                                  K6     V       K2
11:00          P4     V       P1                                  K4     V       K1
12:00          4G1   V       4G4                               2G1   V       2G4
1:00            4G2   V       4G3                               2G2   V       2G3
2:00            4B9   V       4B10                              2B9   V       2B10
3:00            4B7  V       4B8                                 2B7  V       2B8
4:00            4B6   V       4B4                                2B6   V       2B4
5:00            4B3    V      4B5                                2B3   V       2B5
6:00            4B1    V      4B2                                2B1   V       2B2
 
 
SATURDAY, FEBRUARY 4
FINAL GAMES FOR P DIVISION – NO TOURNAMENT
Time           Court 1                                             Court 2
8:00            P2     V       P1                                  K2     V       K1
9:00            P3     V       P4                                  K3     V       K4
10:00          P5     V       P7                                  K5     V       K7
11:00          P6     V       P8                                  K6     V       K8
12:00          4G1   V       4G2                               2G3   V       2G4
1:00            4G3   V       4G4                               2G2   V       2G1
2:00            4B2   V       4B10                              2B2   V       2B10
3:00            4B3  V       4B9                                 2B3  V       2B9
4:00            4B8   V       4B1                                2B8   V       2B1
5:00            4B6    V      4B7                                2B6   V       2B7
6:00            4B4    V      4B5                                2B4   V       2B5
 

SATURDAY FEBRUARY 11
FINAL GAMES FOR K DIVISION – NO TOURNAMENT
2B, 2G, 4B AND 4G TOURNAMENT BEGINS FEB 11
Time           Court 1                                             Court 2
8:00            K1     V       K3                                 K4     V       K7
9:00            K2     V       K8                                 K5     V       K6
10:00          4G  SEMI                                         2G SEMI
11:00          4G  SEMI                                         2G SEMI            
12:00          4B  1 ST ROUND                               2B 1 ST ROUND  
1:00            4B  1 ST ROUND                               2B 1 ST ROUND
2:00            4B  2 nd ROUND                               2B 2 ND ROUND 
3:00            4B  2 nd ROUND                               2B 2 ND ROUND 
4:00            4B  2 nd ROUND                               2B 2 ND ROUND 
5:00            4B  2 nd ROUND                               2B 2 ND ROUND 
  
                  
SUNDAY FEBRUARY 12
12:00          4B SEMIFINAL                               2B SEMIFINAL
1:00            4B SEMIFINAL                               2B SEMIFINAL
2:00            4G CHAMPIONSHIP                       2G CHAMPIONSHIP 
3:00            4B CHAMPIONSHIP                       2B CHAMPIONSHIP

 
SMKYBL TEAM LIST 2017
 
P DIVISION (Pre-school and PreK Coed)   K DIVISION (Kindergarten Coed)
P1 – MARTIN                                                K1 – HEMP
P2 – WAIZ                                                     K2 – NASH
P3 – DENMAN                                               K3 – NAVILLE
P4 – SMITH                                                   K4 – BANET
P5 – BLOCK                                                  K5 – PENNINGTON
P6 – THRASHER                                           K6 – LOZIER
P7 – BETOURNE                                           K7 – SEDWICK 
P8 – PENDLETON                                         K8 – HECK
 
2G DIVISION (Girls 1st/2nd Grade)              2B DIVISION (Boys 1st/2nd Grade)                      
2G1 – HEGEDUS                                           2B1 – LANG
2G2 – TAYLOR                                               2B2 – MCMAHAN
2G3 – REDDEN                                              2B3 – PINTER
2G4 – BANET                                                 2B4 – BRAGG
                                                                       2B5 – PENNINGTON
                                                                       2B6 – COX/THRASHER
                                                                       2B7 – GINKINS
                                                                       2B8 – MONROE
                                                                       2B9 – MITCHELL
                                                                       2B10 – RAGAN
                                                                  
4G DIVISION (Girls 3rd/4th Grade)               4B DIVISION (Boys 3rd/4th Grade)
4G1 – LEASOR                                              4B1 – HARRIS
4G2 – HEGEDUS                                           4B2 – VANDERHOOF
4G3 – CLEMMER                                           4B3 – REED
4G4 – HEMP                                                  4B4 – JOHNSEN
                                                                       4B5 – HIGGINS
                                                                       4B6 – MILES
                                                                       4B7 – JANSEN
                                                                       4B8 – NASH
                                                                       4B9 – MUNCY
                                                                       4B10 – MEUNIER